Alkohol na weselu

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 13-09-2019

Problem alkoholu na uroczystościach weselnych stał się problemem właściwie ostatnimi czasy. Wcześniej był stałym i niepodlegającym dyskusji elementem każdego wesela, był wręcz niezaprzeczalnym składnikiem weselnej tradycji. Obecnie coraz modniejsze stają się wesela całkowicie alkoholu pozbawione. Czy słusznie? Czy zabawa na takiej imprezie naprawdę przypomina porządne weselisko? Okazuje się, że można z sukcesem takie wesele zorganizować. Ważne jest bowiem to, kogo zapraszamy – jeśli biesiadnicy potrafią bawić się bez procentów, to śmiało możemy zabrać się za organizację tego typu uroczystości.

Wesele pozbawione alkoholu to przede wszystkim uroczystości przyjazne najmłodszym zaproszonym gościom. Dzieci wówczas nie są narażone na nieprzyjemny widok upojonego procentami wujka czy też bełkoczącej coś niezrozumiałego cioci. Jak wyglądają takie imprezy można zobaczyć w świetnym filmie „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Jeśli jednak zorganizujemy uroczystości weselne bez alkoholu, to taka impreza z pewnością wejdzie na znacznie wyższy poziom kultury. Umiejętność zabawy bez spożycia alkoholu jest wciąż w naszym kraju cechą rzadko spotykaną. Warto również zwrócić uwagę również na aspekty ekonomiczne. Często bowiem zamówienie odpowiedniej ilości alkoholu stanowi bardzo istotne miejsce w weselnym budżecie. Dzięki zlikwidowaniu wydatków na ten cel, zyskamy środki, które możemy przeznaczyć na inne koszty związane z organizacją wesela – noclegi dla gości,  catering czy też orkiestra. Tak więc – innymi słowy – oszczędzamy poważne pieniądze.

Niestety są też minusy tego typu rozwiązania. Jeśli całkowicie zrezygnujemy z alkoholu na naszym weselu może się okazać, że jeden czy drugi wujek odwróci się od nas plecami i stwierdzi, że na takiej imprezie nie będzie się bawił. I nieporozumienia w rodzinie gotowe. Może się również okazać, że biesiadnicy nie będą potrafili odpowiednio nastroić się do zabawy i atmosfera na imprezie weselnej zupełnie klapnie.

Musicie więc znaleźć kompromis – to Wy jako organizatorzy najlepiej znacie zapraszanych gości i ich stosunek do alkoholu. Powinniście tę wiedzę wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o obecności alkoholu na Waszym weselu.

[patrz też: duże rozmiary sukienek na wesele, rozmiary butów asics, mod bis sukienki, sukienki na studniówkę ]
[przypisy: spodnie robocze allegro, eleganckie bluzki na wesele, buty sala sklep internetowy ]

Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Artykuł dotyczy tematów: buty sala sklep internetowy eleganckie bluzki na wesele spodnie robocze allegro