Spodnie piżamowe

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 06-11-2016

Formę spodni piżamowych otrzymujemy przez modelowanie na formie spodni podstawowych. Modelowanie polega przede wszystkim na poszerzeniu i uproszczeniu formy. Przygotować i wyciąć formę tyłu i przodu spodli podstawowych. Na formach oznaczyć linie kolana oraz środka nogawek. Części przodu i tyłu opisać, by się nie pomyliły, i przeciąć formy po wyznaczonych liniach. Dalsze postępowanie zmierza do odpowiedniego podłużenia i poszerzenia formy spodni do wielkości odpowiadającej wymiarom: ZW — 134 cm, ot — 57 cm i obt — 70 cm. Jest to jednocześnie przykład powiększania formy spodni z zachowaniem proporcji. Na arkuszu wykreślić linię poziomą (linię kolana) i do niej. przykleić dolne części przodu i tyłu spodni, rozstawiając ich środki 2+2,5 cm. Przeprowadzić linie środka nogawki tyłu i przodu (na połowię poszerzenia) i przedłużyć je do góry. [patrz też: olej konopny, odzież dla dzieci, podpaski czy tampony ]

Ile osób zaprosić na wesele?

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 27-04-2013

Kogo zaprosić a kogo pominąć? To z pewnością dylemat niejednej pary, która w najbliższym czasie planuje ślub i organizuje wesele. Jeśli zarówno panna młoda jak i pan młody mogą pochwalić się pokaźną rodziną, trudno będzie zadowolić wszystkich. Ograniczony budżet z pewnością w tym względzie nie pomoże.

Naszym zdaniem można wyróżnić trzy rodzaje wesele z względu na ilość zaproszonych biesiadników. Na początku zajmiemy się typami najbardziej skrajnymi, mianowicie weselami kameralnymi jak i również tymi organizowanymi z wielkim rozmachem. Do pierwszej grupy można zaliczyć – naszym zdaniem – wesele organizowane dla grupy mniejszej niż 50 osób. Przy czym ten krąg zaproszonych gości może przybrać rozmiary ekstremalnie niskie, ograniczające się do rodziców i rodzeństwa pana i panny młodej wraz z osobami towarzyszącymi. W tym wypadku mielibyśmy jednak już raczej do czynienia z przyjęciem weselnych niż weselem sensu stricte. Organizując kameralne kolosalnie tniemy koszty. Niestety możemy narazić się na niesnaski wewnątrz rodziny, bowiem pominięty przy zaproszeniu kuzyn czy ciotka mogą w późniejszym czasie rościć do nas z tego tytułu pretensje. Za wesela ekstremalnie duże rozumiemy takie imprezy, na które zaproszono więcej niż 150 gości. W tym wypadku dramatycznie rosną koszta takiego przedsięwzięcia, ale też z macie pewność, że nikt istotny dla Was nie zostanie pominięty przy zaproszeniach. I wreszcie ostatni rodzaj wesel, najbardziej popularny i oczywiście standardowy, na który zaproszono gości w liczbie od 50 do 150. Z takimi weselami spotykamy się najczęściej i wydaje się nam, że jest to rozwiązanie najbardziej optymalne. To dobry kompromis między kosztami a ilością zaproszonych biesiadników. W tym wypadku zaproszenia ominą tylko tych, których tak naprawdę ominąć powinny, a nakłady finansowe na organizację takiego wesela będą w pełni zoptymalizowane.

Zaproszenie odpowiedniej grupy biesiadników na wesele i nienarażenie się przy tym na znaczne koszty to trudny orzech do zgryzienia. Jeden z pierwszych na Waszej wspólnej drodze życia.

[przypisy: biżuteria, tusze do rzęs, buty do biegania ]