Czy wesele musi być huczne?

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 17-01-2018

Nie wiem czy sam ślub dla wielu osób, jest przyjęciem a raczej okazją do tego by zaprosić wszystkich nawet tych niechcianych gości. Spotyka się coraz więcej przypadków gdy sama uroczystość jest bardzo skromna, i ogranicza się wyłącznie do samej rodziny. W czasach swoistego kryzysu i niepewnej przyszłości, oszczędność a raczej swoiste wyzbycie się pewnych schematów wydaje się dobrym rozwiązaniem. Zresztą nigdzie nie jest powiedziane, że ślub musi być huczny lecz oparty o kameralne rozwiązanie, co wiele osób uważa za bardzo dobre posunięcie. Zakres działania w takim przypadku ogranicza się wyłącznie do rezerwacji znacznie mniejszej ilości usług, ściśle powiązanych z samym weselem które de facto jest ważne lecz w końcu wyłącznie dla państwa młodych. Przyjęła się dziwa zasada, „zastaw się a postaw się” która nie powinna w żaden sposób wykraczać poza pewne normy, czy też standardy. Nie rozumiem ludzie zaciągających kredyty czy próbujących przez chwilę narzucić jakiś wyższy standard swojej osoby, co do nich w końcu na swój sposób nie pasuje. Oczywiście nikt nikomu nie może nic narzucić a samo wesele jest indywidualną kwestią każdego z nas, niejednokrotnie jednak przeceniamy swoje potrzeby a tym bardziej możliwości finansowe. To ma być przede wszystkim początek nowego życia, którego nie musimy zaczynać z długiem jaki pozostał nam do uregulowania, choć tak jak wspomniałem wszystko zależy wyłącznie od ciebie. Zastanówmy się zatem czego oczekujemy od wesela i kto jest w tym dniu najważniejszy, bo jeśli liczba gości to na pewno nie zyskamy na takowym posunięciu. Przekonasz się podczas organizowania takiego wesela ewentualnie zaraz po jego zakończeniu, iż schemat jaki obrałeś lub obrałaś nie był wcale adekwatny do tego na co liczyłaś. Postaraj się w sposób rozważny oraz obiektywny podchodzić do organizacji takiego wesela, przede wszystkim pamiętaj o tym iż czekają ciebie w najbliższym czasie dodatkowe wydatki. Sam je dostrzeżesz bardzo szybko stając się jednocześnie głową rodziny oraz osobą współodpowiedzialną za wiele decyzji finansowych.

[więcej w: modne sukienki na wesele, sukienka na studniowke, sukienka na studniówkę, sukienka na wesele ]

Sesja przedmałżeńska

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 16-01-2018

Fotografia ślubna w powszechnym mniemaniu kojarzy się głównie z sesją plenerową i obsługą fotograficzną uroczystości ślubnych. Coraz częściej jednak profesjonalni fotografowie urozmaicają wachlarz swoich usług, stad też pary młode mają w tej materii naprawdę szeroki wybór. Furorę ostatnimi czasy robi tzw. fotografia przedmałżeńska. To może być naprawdę wyjątkowa forma upamiętnienia okresu przedmałżeńskiego. Co kryje się za tą formą fotografii ślubnej?

Przede wszystkim obejmuje ona – jak sama nazwa wskazuje – okres przedmałżeński. A ściślej rzecz biorąc skupia się na czasie bezpośrednich przygotowań do uroczystości ślubnych. Tak więc fotograf udokumentuje nam takie chwile jak przygotowywanie sali weselnej, wizyty u krawca czy też kosmetyczki. To pamiątka z naszych codziennych zmagań o jak najlepsze przygotowanie się do ślubu. I ostatnie zdjęcia  z okresu kiedy nie stanowimy jeszcze małżeństwa.

Warto zwrócić uwagę również na technikę wykonywania tego typu zdjęć. Otóż nie są to fotografie pozowane. Takie zdjęcia fotograf wykonuje jakby z ukrycia. Śledzi nasze codzienne życie i co jakiś czas strzela nam fotkę, często zaskakując nas w najmniej spodziewanych pozach. Dzięki temu zyskujemy zdjęcia prawdziwe, bijące wręcz swą autentycznością, które dokumentują nasza codzienność okraszoną przygotowaniami do uroczystości ślubnych.

Sesja przedmałżeńska może oczywiście być elementem większej całości w postaci reportażu ślubnego jak i też jest możliwość wydania jej w zupełnie osobnym albumie. Tego typu usługa z zakresu fotografii ślubnej staje się coraz bardziej popularna i już niedługo będzie standardem. Warto skorzystać z tej interesującej opcji  i zapewnić sobie wyjątkową pamiątkę. Dlatego też już na etapie selekcji odpowiedniej obsługi fotograficznej dla Waszego ślubu pytajcie o ego typu usługę. Może się okazać, że jej koszt nie będzie specjalnie wygórowany i za rozsądną ceną uzyskacie coś niepowtarzalnego – fotograficzny zapis z ostatnich dni Waszego narzeczeństwa.

 

[przypisy: modne sukienki na wesele, sukienka na studniowke, sukienka na studniówkę, sukienka na wesele ]