Spodnie męskie

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 06-11-2016

Górne części spodni umieścić po obu stronach linii pionowych, zachowując odstęp 2,5 cm oraz 2,5 cm od linii poziomej. Przed przyklejeniem części sprawdzić ich układ. Nogawki w dole skracamy po 1 cm, w odległości 3+4 cm wykreślamy mankiet, poszerzamy obie nogawki po 0,7 cm na szwach wewnętrznych przy podkroju krocza, poszerzamy też spodnie na boku od linii talii do linii bioder, podwyższamy linie talii o I cm. W spodniach piżamowych nie robimy zaszewek. Są one zbędne, ponieważ spodnie będą miały w talii gumkę. Wykreślamy kieszeń i odkalkowujemy ją. Nowy kontur formy tyłu i przodu obrysowujemy. Bluza sportowa Bluza sportowa jest bardzo popularną i powszechnie używaną formą odzieży dziecięcej i młodzieżowej. Noszona jest przeważnie przez chłopców, ale jako część ubioru sportowego może być też przeznaczona dla dziewcząt. W bluzie rękawy zwykle wszyte są w mankiety, a dół bluzy wykończony paskiem zapinanym na guziki, Często stosowane są w bluzach różnego fasonu karczki, patki, kieszenie nakładane lub cięte, a w dole mogą być wciągane gumy, wszywane elastyczne ściągacze itp. Zapięcie może być na guziki, ale klasycznym sposobem zapinania jest suwak. Bluza może mieć kołnierz, stójkę albo kaptur dopinany lub przyszyty na stałe. Spośród wielu wariantów bluz prezentujemy poniżej bluzę sportową, która może być uszyta z tkaniny wełnopodobnej, elany lub elanobawełny gładkiej lub w kratę. Można w niej zastosować dwa odcienie jednego koloru lub zestawiać tkaniny w kolorach kontrastowych, różnicujące karczek, mankiety i pasek. Model przedstawia bluzę wszytą w pasek, zapinany na dwa guziki. Z przodu zapinana jest na zamek błyskawiczny. Kieszenie ma cięte, skośne, również zapinane na suwak, karczek w szpic, na stębnowany w pewnym odstępie od krawędzi, kołnierz sportowy, półstojący, rękawy ujęte w mankiety. Całość ozdobiona jest stębnówkami. Karczek, mankiety i pasek wykonane są ze skosu, co w przypadku materiału w kratę stwarza estetyczne odróżnienie się tych części. [patrz też: olejowanie wlosów, olej palmowy, najlepszy tusz do rzęs ]

Alkohol na weselu

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 29-04-2013

Problem alkoholu na uroczystościach weselnych stał się problemem właściwie ostatnimi czasy. Wcześniej był stałym i niepodlegającym dyskusji elementem każdego wesela, był wręcz niezaprzeczalnym składnikiem weselnej tradycji. Obecnie coraz modniejsze stają się wesela całkowicie alkoholu pozbawione. Czy słusznie? Czy zabawa na takiej imprezie naprawdę przypomina porządne weselisko? Okazuje się, że można z sukcesem takie wesele zorganizować. Ważne jest bowiem to, kogo zapraszamy – jeśli biesiadnicy potrafią bawić się bez procentów, to śmiało możemy zabrać się za organizację tego typu uroczystości.

Wesele pozbawione alkoholu to przede wszystkim uroczystości przyjazne najmłodszym zaproszonym gościom. Dzieci wówczas nie są narażone na nieprzyjemny widok upojonego procentami wujka czy też bełkoczącej coś niezrozumiałego cioci. Jak wyglądają takie imprezy można zobaczyć w świetnym filmie „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Jeśli jednak zorganizujemy uroczystości weselne bez alkoholu, to taka impreza z pewnością wejdzie na znacznie wyższy poziom kultury. Umiejętność zabawy bez spożycia alkoholu jest wciąż w naszym kraju cechą rzadko spotykaną. Warto również zwrócić uwagę również na aspekty ekonomiczne. Często bowiem zamówienie odpowiedniej ilości alkoholu stanowi bardzo istotne miejsce w weselnym budżecie. Dzięki zlikwidowaniu wydatków na ten cel, zyskamy środki, które możemy przeznaczyć na inne koszty związane z organizacją wesela – noclegi dla gości,  catering czy też orkiestra. Tak więc – innymi słowy – oszczędzamy poważne pieniądze.

Niestety są też minusy tego typu rozwiązania. Jeśli całkowicie zrezygnujemy z alkoholu na naszym weselu może się okazać, że jeden czy drugi wujek odwróci się od nas plecami i stwierdzi, że na takiej imprezie nie będzie się bawił. I nieporozumienia w rodzinie gotowe. Może się również okazać, że biesiadnicy nie będą potrafili odpowiednio nastroić się do zabawy i atmosfera na imprezie weselnej zupełnie klapnie.

Musicie więc znaleźć kompromis – to Wy jako organizatorzy najlepiej znacie zapraszanych gości i ich stosunek do alkoholu. Powinniście tę wiedzę wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o obecności alkoholu na Waszym weselu.

[patrz też: podpaski czy tampony, odzież dla dzieci, olejek kokosowy do włosów ]