Alkohol na weselu

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 29-04-2013

Problem alkoholu na uroczystościach weselnych stał się problemem właściwie ostatnimi czasy. Wcześniej był stałym i niepodlegającym dyskusji elementem każdego wesela, był wręcz niezaprzeczalnym składnikiem weselnej tradycji. Obecnie coraz modniejsze stają się wesela całkowicie alkoholu pozbawione. Czy słusznie? Czy zabawa na takiej imprezie naprawdę przypomina porządne weselisko? Okazuje się, że można z sukcesem takie wesele zorganizować. Ważne jest bowiem to, kogo zapraszamy – jeśli biesiadnicy potrafią bawić się bez procentów, to śmiało możemy zabrać się za organizację tego typu uroczystości.

Wesele pozbawione alkoholu to przede wszystkim uroczystości przyjazne najmłodszym zaproszonym gościom. Dzieci wówczas nie są narażone na nieprzyjemny widok upojonego procentami wujka czy też bełkoczącej coś niezrozumiałego cioci. Jak wyglądają takie imprezy można zobaczyć w świetnym filmie „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Jeśli jednak zorganizujemy uroczystości weselne bez alkoholu, to taka impreza z pewnością wejdzie na znacznie wyższy poziom kultury. Umiejętność zabawy bez spożycia alkoholu jest wciąż w naszym kraju cechą rzadko spotykaną. Warto również zwrócić uwagę również na aspekty ekonomiczne. Często bowiem zamówienie odpowiedniej ilości alkoholu stanowi bardzo istotne miejsce w weselnym budżecie. Dzięki zlikwidowaniu wydatków na ten cel, zyskamy środki, które możemy przeznaczyć na inne koszty związane z organizacją wesela – noclegi dla gości,  catering czy też orkiestra. Tak więc – innymi słowy – oszczędzamy poważne pieniądze.

Niestety są też minusy tego typu rozwiązania. Jeśli całkowicie zrezygnujemy z alkoholu na naszym weselu może się okazać, że jeden czy drugi wujek odwróci się od nas plecami i stwierdzi, że na takiej imprezie nie będzie się bawił. I nieporozumienia w rodzinie gotowe. Może się również okazać, że biesiadnicy nie będą potrafili odpowiednio nastroić się do zabawy i atmosfera na imprezie weselnej zupełnie klapnie.

Musicie więc znaleźć kompromis – to Wy jako organizatorzy najlepiej znacie zapraszanych gości i ich stosunek do alkoholu. Powinniście tę wiedzę wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o obecności alkoholu na Waszym weselu.

[patrz też: podpaski czy tampony, odzież dla dzieci, olejek kokosowy do włosów ]

Przyjęcie weselne

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 28-04-2013

Na naszej polskiej tradycji hołubione są wesela wystawne, organizowane dla znacznej grupy biesiadników. Takie imprezy często też sporo kosztują i są znacznym obciążaniem dla pary młodej jak i najbliższych. Jednakże powiedzenie „zastaw się a postaw się” ma nadal bardzo dużą moc oddziaływania. Ludzie wolą się zadłużyć, byle tylko ich wesele miało odpowiedni rozmach. Są jednak inne możliwości, bardziej ekonomiczne. Jednym z nich jest zorganizowanie skromnego przyjęcia weselnego.

To rozwiązanie idealne w wypadku kiedy na pierwszym miejscu stawiacie kwestię finansową. Tutaj z pewnością nie wydacie fortuny. Kameralne przyjęcie weselne organizuje się zwykle dla najbliższego kręgu rodzinnego. A więc na zaproszenie mogą liczyć rodzice i rodzeństwo z rodziną. Tylko tyle i aż tyle. Oczywiście dla potrzeb organizacyjnych takiej imprezy może się okazać, że nie będzie koniczne wynajmowanie sali. We własnym zakresie przecież , możecie takie przyjęcie zorganizować w swoim domu w salonie, czy też u rodziców w zależności kto dysponuje większym metrażem . Tak  samo można zorganizować nocleg dla rodzeństwa, które przybyło na nasze uroczystości z daleka. Z przyjemnością przecież przenocują w naszych gościnnych pokojach. Oczywiście na tak kameralnej imprezie obędzie się bez kosztownej imprezy czy też DJ. Muzykę można zawsze pościć z płyty. Zawsze można zamówić kwartet smyczkowy – idealny to kameralnego spotkania – no ale wtedy wzrosłyby koszty organizacyjne.

Reasumując – jeśli nie chcecie się zadłużać czy też wydawać wszystkich swoich oszczędności, zorganizujcie kameralne przyjęcie weselne tylko dla najbliższych. Co prawda możecie wtedy liczyć na znacznie mniejsze wpływy z tytułu prezentów, ale z drugiej strony mniej też przeznaczycie czasu  i własnych pieniędzy na organizację uroczystości. To także znacznie mniej stresu – mniej jest bowiem osób, którym trzeba dogodzić w kwestiach kulinarnych czy też noclegowych. No i nie narażacie się na wredne pytania cioci: „A kiedy dzidziuś?”. Po prostu nie umieścicie ciotki wśród zaproszonych gości i kłopot z głowy.

[patrz też: podpaski czy tampony, odzież dla dzieci, olejek kokosowy do włosów ]