Lewy przód robic symetrycznie do prawego lecz przerabiac go wg podanego wyzej sciegu

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 13-03-2018

Lewy przód robić symetrycznie do prawego lecz przerabiać go wg podanego wyżej ściegu. Przed przystąpieniem do wyrabiania ukosu raglanowego należy przygotować robotę do gubienia oczek. W tym celu, zanim wielkość roboty będzie wynosić 27 cm, należy od 7 rzędu przerabiać ścieg w następujący sposób: 7 rząd (lewa strona roboty) – wg opisu z wyjątkiem 6 ostatnich oczek, które należy przerabiać: 1 oczko lewe, 1 oczko zdjąć bez przerobienia, 1 oczko prawe, 1 oczko lewe, 1 oczko zdjąć bez przerobienia, oczko brzegowe; 8 rząd – oczko brzegowe, 2 oczka skrzyżować, 1 oczko prawe, 2 oczka skrzyżować, dalej wg opisu ściegu: 2 oczka prawe, 2 oczka skrzyżowane itd., 9 -rząd wg opisu ściegu zmieniając 7 ostatnich oczek – 1 oczko lewe, 1 oczko zdjąć bez przerobienia, f oczko prawe, 1 oczko lewe, 1 oczko zdjąć bez przerobienia, 1 oczko prawe, oczko brzegowe; 10 rząd – oczko brzegowe, 1 oczko prawe przeciągnąć przez oczko brzegowe, 2 oczka skrzyżowane, 1 o czko prawe, 2 oczka skrzyżowane i dalej wg opisu ściegu. W dalszym ciągu roboty gubiąc oczka na raglan należy ostatnie 7 oczek przerabiać w sposób wskazany w 9 i 10 rzędzie. Pozostałe oczka przerabiać wg opisu ściegu. Read the rest of this entry »

Po narzuceniu 130 oczek robic przód do wysokosci podkroju pach w ten sam sposób jak tyl

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 03-03-2018

Po narzuceniu 130 oczek robić przód do wysokości podkroju pach w ten sam sposób jak tył. Na podkrój pachy zgubić 16 razy po 1 oczku tak samo jak w tyle po pierwszych 9 oczkach i przed ostatnimi 9 oczkami, które należy przerabiać ściegiem francuskim. Następnie dodać co 3,5 cm 4 razy pu 1 oczku. Gdy wysokość podkroju pachy będzie wynosić 24 cm, zamknąć na wyrobienie ramion po 38 oczek w ten sam sposób jak w tyle. Na wysokości 55 cm zamknąć na podkrój szyi początkowo 14 środkowych oczek, a potem z każdej strony 3,2 razy po 2 i 1 oczko. Read the rest of this entry »

Ślub, czyli niejednokrotnie najważniejszy dla nas moment w życiu

1

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 27-02-2018

Trudno opisać emocje związane ze ślubem, zwłaszcza jeśli to my będziemy wchodzić w związek małżeński co jest po części zmianą dotychczasowego stylu życia. Nie chodzi tylko o sam fakt prawnego połączenia się z naszą drugą połową, lecz samo przygotowanie się odpowiednio do tego dnia. Nie mówimy już tutaj o organizacji wesela a mentalnym czy też psychicznym nastawieniu które musi być bardzo optymistyczne, inaczej może dojść do nieciekawych zdarzeń a chyba nikt z nas nie chciałby przeżyć scenariusza takiego jak w filmie „Uciekająca panna młoda”. Dlatego coraz częstszym posunięciem jest korzystanie z usług terapeuty oraz psychologa który pozwala nam odpowiednio dostosować się nie tylko do samego wesela ale i zmian jakie nas czekają. Jest to bardzo dobrze rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji gdy odczuwamy niepotrzebnie zbyt dużą presję, w końcu stres może wywołać dotychczas niespotykane zachowanie którego żadne z nas nie chce. Read the rest of this entry »

Wszystko na mojej głowie, czyli jak wiele spraw związanych z weselem trzeba załatwić

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 26-02-2018

Słyszałem bardzo wiele na temat niemal samodzielnego przygotowywania wesela oraz spraw z nim związanych, nie sądziłem jednak iż rzeczywiście jest to takie czasochłonne. Na samym początku byłem przerażony masą rzeczy jaką muszę wykonać oraz obowiązków jakie na mnie spadły, na całe szczęście pojawiła się pomoc w postaci teścia oraz innych członków rodziny. Pewnie, że moglibyśmy w takim dniu skorzystać z usług firmy organizującej przyjęcia ślubne od samego początku do samego niemal końca. Lecz prawda jest taka, że nie każdego na taki ruch oraz gest jest zwyczajnie stać mało kto decyduje się na owe rozwiązanie choć staje się ono coraz bardziej popularne. Zacząłem jednak od najważniejszego ustalenia miejsca gdzie owe przyjęcie miałoby się odbyć, potem była rezerwacja sali koniecznie z podpisaniem niezbędnych dokumentów. Read the rest of this entry »