Moda ślubna, czy wiele się zmieniło?

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 20-01-2018

Zastanawiasz się zapewne czy na przestrzeni lat, sama moda ślubna uległa jakiś diametralnym zmianom czy dostosowała się w dosyć specyficzny sposób do dzisiejszych czasów. Można więc powiedzieć, że sama w sobie moda nie za wiele ewoluowała zwłaszcza w przypadku strojów które de facto nie różnią się od tych jakie kiedyś były popularne. Panowie dalej wybierają ciemne kolory, stonowane bez żywych wstawek najlepiej w postaci garnituru, fraku ewentualnie pod inną galową postacią. Panie mają znacznie szerszy zakres działania i o wiele więcej opcji do wyboru, od białych sukni poprzez błękitne potwierdzające ich oddane przyszłemu mężowi a kończąc niejednokrotnie na znacznie większej ekstrawagancji. To właśnie one tak naprawdę decydują czego oczekują i w tym kierunku coraz częściej podążają projektanci oraz styliści działający w tej branży. Jeśli zaś mówimy o jakiś specyficznych dodatkach w stylu krawat, muszka czy nawet sposób zapięcia koszuli, to tutaj pozostała wolność swoistego wyboru, jednak panowie wolą raczej schematycznie i powielane wzorce. Podobnie jak obuwie, najczęściej dopasowane kolorem pod strój jaki pan młody posiada, oczywiście zdarzają się specyficzne wyjątki, w końcu co jakiś czas ktoś oczekuje pewnej odmiany. W stosunku do pań i dodatkowych elementów jak welon,  jego długość oraz wzór to prawie schematyczne odwzorowanie tego, co posiada niemal każda kobieta w tym dniu. Sama moda ślubna niewiele się zmieniła pod względem standardów, dalej stosujemy eleganckie rozwiązania niemal tradycyjne i nie ma w tym niczego złego, wręcz przeciwnie. Pamiętajmy przy tym, iż trzeba czuć się komfortowo oraz co najważniejsze elegancko, warto skorzystać również z indywidualnej porady. Dobranie odpowiedniego stroju zarówno dla pani, jak i pana młodego powinno być poprzedzone wieloma próbami jego dopasowania, dlatego warto zrobić to długo przed określonym terminem czyli czasem jaki posiadamy. Pozwala to na zastosowanie najlepszej z możliwych konfiguracji co jest chyba dobrym posunięciem, stosowanym bardzo często przez osoby wchodzące w związek małżeński.

[patrz też: sukienki długie na wesele, sukienki koktajlowe, sukienki na studniowke, sukienki na studniówkę ]

Sala na wesele – którą wybrać?

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 15-01-2018

Kwestia wyboru odpowiedniej sali na wesele z pewnością spędza sen z powiek niejednej parze, która w najbliższym czasie planuje organizację tego typu uroczystości. Rozmiar parkietu przeznaczonego do zabawy, rozstaw stołów, czy też odpowiednie miejsce dla orkiestry do aspekty to istotne czynniki wewnątrz samej sali, które wpływają na nasz wybór. Ale niemniej ważne są również aspekty zewnętrzne takie odległość sali od miejsc noclegowych dla gości czy też rozmiar pobliskiego parkingu samochodowego. Jeśli wszystkie te kwestie odpowiednio dopasujesz do wielkości organizowanego przez Ciebie wesela,  z pewnością wszystko będzie zapięte na ostatni guzik.

Oczywiście najważniejszym czynnikiem determinującym Twoje wybory jest ilość zaproszonych gości czyli innymi słowy ogólny rozmiar imprezy. Pod tę wielkość będziesz dopasowywać parametry wesela.  Jeśli zaprosiliście sporą grupę gości, sala przez Was wynajęta powinna posiadać odpowiednio duże rozmiary, po temu aby wygospodarować w niej odpowiednią przestrzeń do tańca i zabawy jak i na ustawienie sporej ilości stołów. Warto tutaj zadbać o jak najlepszy komfort dla weselników. Z pewnością niemile będą wspominać zabawę w ścisku. Miejsce dla orkiestry powinno być w miarę reprezentacyjne – to tutaj bowiem będzie znajdował się napęd całej zabawy czyli muzykanci i wodzirej. Musicie doskonale rozeznać się w kwestii tego ilu zaproszonych gości zechce skorzystać z noclegu i ilu przybędzie własnym środkiem transportu. Pod te dane będziecie mogli zarezerwować odpowiednią ilość miejsc noclegowych w pobliskim hotelu, oraz sprawdzicie czy parking, który znajduje się w pobliżu upatrzonej przez Was sali, dysponuje odpowiednią ilością miejsc postojowych. Pozwoli to uniknąć nieporozumień po zakończeniu wesela.

Wydaje się, że wybór odpowiedniej sali pod wesele, to zadanie wymagające spore nakładu czasu i uwagi. Jednakże musicie temu aspektowi poświęcić sporo uwagi, po temu zapewnić zaproszonym gościom maksimum komfortu. Jeśli wszystko będzie przygotowane perfekcyjnie, z pewnością mile będą wspominać zabawę na Waszym weselu.

 

[przypisy: sukienki długie na wesele, sukienki koktajlowe, sukienki na studniowke, sukienki na studniówkę ]