Ile osób zaprosić na wesele?

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 27-04-2013

Kogo zaprosić a kogo pominąć? To z pewnością dylemat niejednej pary, która w najbliższym czasie planuje ślub i organizuje wesele. Jeśli zarówno panna młoda jak i pan młody mogą pochwalić się pokaźną rodziną, trudno będzie zadowolić wszystkich. Ograniczony budżet z pewnością w tym względzie nie pomoże.

Naszym zdaniem można wyróżnić trzy rodzaje wesele z względu na ilość zaproszonych biesiadników. Na początku zajmiemy się typami najbardziej skrajnymi, mianowicie weselami kameralnymi jak i również tymi organizowanymi z wielkim rozmachem. Do pierwszej grupy można zaliczyć – naszym zdaniem – wesele organizowane dla grupy mniejszej niż 50 osób. Przy czym ten krąg zaproszonych gości może przybrać rozmiary ekstremalnie niskie, ograniczające się do rodziców i rodzeństwa pana i panny młodej wraz z osobami towarzyszącymi. W tym wypadku mielibyśmy jednak już raczej do czynienia z przyjęciem weselnych niż weselem sensu stricte. Organizując kameralne kolosalnie tniemy koszty. Niestety możemy narazić się na niesnaski wewnątrz rodziny, bowiem pominięty przy zaproszeniu kuzyn czy ciotka mogą w późniejszym czasie rościć do nas z tego tytułu pretensje. Za wesela ekstremalnie duże rozumiemy takie imprezy, na które zaproszono więcej niż 150 gości. W tym wypadku dramatycznie rosną koszta takiego przedsięwzięcia, ale też z macie pewność, że nikt istotny dla Was nie zostanie pominięty przy zaproszeniach. I wreszcie ostatni rodzaj wesel, najbardziej popularny i oczywiście standardowy, na który zaproszono gości w liczbie od 50 do 150. Z takimi weselami spotykamy się najczęściej i wydaje się nam, że jest to rozwiązanie najbardziej optymalne. To dobry kompromis między kosztami a ilością zaproszonych biesiadników. W tym wypadku zaproszenia ominą tylko tych, których tak naprawdę ominąć powinny, a nakłady finansowe na organizację takiego wesela będą w pełni zoptymalizowane.

Zaproszenie odpowiedniej grupy biesiadników na wesele i nienarażenie się przy tym na znaczne koszty to trudny orzech do zgryzienia. Jeden z pierwszych na Waszej wspólnej drodze życia.

[przypisy: biżuteria, tusze do rzęs, buty do biegania ]

Odpowiednia wentylacja w sali weselnej

0

Posted by admin | Posted in Bez kategorii | Posted on 26-04-2013

W toku przygotowań do uroczystości ślubnych z pewnością staniecie przez wyborem odpowiedniej sali dla zorganizowania Waszego wesela. Wśród czynników jakie będą determinowały Wasz ostateczny wybór powinna się również znaleźć kwestia odpowiedniej wentylacji wybranej przez Was sali. To sprawa, którą łatwo zbagatelizować, ale niestety może ona  mieć bardzo istotny wpływ na komfort zabawy biesiadników.

Jeśli braliście kiedykolwiek udział w weselu to doskonale wiecie o czym mowa. Dwa, trzy tańce i goście ociekają potem. Wyjście na zewnątrz, w celu schłodzenia się,  zwykle kończy się przeziębieniem. Chyba nie chcecie by takie wspomnienia z wesela mieli zaproszeni przez Was goście? Otwieranie okien w trakcie imprezy może wywołać równie niebezpieczne dla naszego zdrowia przeciągi. Stad też właśnie przy wyborze odpowiedniej sali należy przyłożyć wielką uwagę do systemu wentylacji bądź też klimatyzacji.

Wydaje się, że najlepszym sposobem aby mieć pewność, że wszystko będzie działać tak jak powinno, jest uzyskanie od wynajmującego nie tylko samego zapewnienia, że tak będzie, ale również odpowiednich dokumentów stwierdzających przeprowadzenie ostatnich kontroli w tych strategicznych z naszego punktu widzenia instalacjach. Wtedy dopiero możemy spać spokojnie. Uzyskujemy gwarancję, że na sali nie będzie zbyt duszno, że zapewniony będzie dopływa świeżego powietrza, a temperatura będzie utrzymana na odpowiednim poziomie. Dzięki temu nasi goście uzyskają maksymalny komfort zabawy – ma to szczególnie najbardziej ważkie znaczenie szczególnie dla najmłodszych jak i dla najstarszych uczestników uroczystość weselnych, najbardziej narażonych na przeciągi czy też duchotę w sali.

[przypisy: biżuteria, tusze do rzęs, buty do biegania ]